Bateria łazienkowa – innowacje roku 2018!

Aktualnie na rynku armatury łazienkowej posiadamy ogromny wybór. Niezliczona ilość towarów przekłada się także na liczbę produktów dobrej jak i kiepskiej jakości. Więc dziś napiszemy nieco więcej o wyborze baterii.

Dzięki udoskonalonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują doskonały wygląd przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle praktyczny system montażu, jaki pozwala na szybką instalację w toalecie. Odpowiedniej jakości bateria powinna mieć jednocześnie specjalnie opracowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno wielkość strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak również jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym a także niezawodnym w użytkowaniu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, włączane guzikiem, dotykiem lub na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania dosyć drogie, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w pensjonatach a także restauracjach, gdzie temperatura wody do czyszczenia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują dodatki, które możemy zakupić razem z baterią. Niektóre są tak istotne, że traktujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednakże pamiętać, że produkty te są bardzo proste, niejednokrotnie słabszej jakości i mogą wytrzymać znacznie krócej niż produkty z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, masywniejsze typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalistyczne urządzenie (perlator), który natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanina wody i milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy zakupić coraz ciekawsze produkty adresowane naszej łazience. Czytaj dalej a także dowiedz się więcej o istotnych parametrach.

Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Dodatkowo w poszczególnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice czy przyciski. Należałoby także upewnić się, gdzie dany produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – podmieniają głowice na solidniejsze i wyprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż porządni producenci na swoje produkty udzielają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne odcienie – od podstawowego chromu bądź złota, poprzez estetyczne – czerń czy biel, aż po innowacyjne – czerwone, błękitne, a nawet fioletowe. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się dewizą: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym wytrzymalsza oraz szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tu być tylko i jedynie budżet, który planujemy poświęcić na baterie.

You may also like...