Bateria łazienkowa – najważniejsze zagadnienia!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy nabyć coraz atrakcyjniejsze produkty dedykowane naszej łazience. Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki ulepszonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują estetyczny wygląd przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj funkcjonalny system montażu, który umożliwia na natychmiastową instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria winna mieć jednocześnie specjalnie opracowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu wertykalnym), jak także jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym a także wydajnym w użytkowaniu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, włączane wyłącznikiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania dość kosztowne, wykorzystywane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach a także kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują dodatki, jakie możemy nabyć wraz z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, iż przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby natomiast pamiętać, iż produkty te są bardzo proste, często słabszej jakości i mogą wytrzymać niewątpliwie krócej aniżeli towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, większe modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w dodatkowe urządzenie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że podnosi on własną objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz kombinacja wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to materiał, jaki kupujemy na długie lata. Sądzę, iż warto poznać kilka ważnych czynników, żeby kupić artykuł dobry i niezawodny tak, by nigdy nas nie zaskoczyła zalana łazienka.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w wybranych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje także głowice bądź przełączniki. Należałoby również upewnić się, gdzie dany produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż solidni producenci na swoje towary udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od typowego chromu bądź złota, poprzez estetyczne – czerń albo biel, aż po egzotyczne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy projektowaniu wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki planujemy przeznaczyć na baterie.

You may also like...