Bateria wannowa jako “serce” łazienki

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się zamontować w swojej łazience kabinę prysznicową zamiast wanny. Rozwiązanie takie jest przede wszystkim praktyczne. Kabina zajmuje mało miejsca, można z niej też szybko skorzystać np. przed wyjściem do pracy czy do szkoły. Wciąż jednak wiele osób, nawet tych którzy nie posiadają zbyt dużych łazienek uważa, że wanny i kąpieli w niej nic nie jest w stanie zastąpić. To bowiem ona jest synonimem relaksu! Jednak sama wanna to nie wszystko. Ważnym elementem, w który trzeba ją wyposażyć jest bateria. Jeśli zastanawiasz się czym kierować się podczas wyboru baterii wannowej – koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem!

wanna

Jaki rodzaj baterii wannowej wybrać?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od samej aranżacji wnętrza, od rodzaju wanny, a także i od zasobności portfela. Czarne baterie wannowe mogą być montowane w ścianie, na samej wannie lub w podłodze. Najpopularniejszym modelem są te ścienne. Jest ich także najwięcej na rynku. Do zalet ich zaliczyć można nie tylko dużą różnorodność tych modeli, ale także nieskomplikowany montaż. Decydując się na zakup takiej baterii, należy jednak zapoznać się z jej parametrami technicznymi.

Bateria baterii nie równa i nawet wtedy, gdy zdaje się nam, że dane modele są do siebie podobne mogą się w rezultacie różnić od siebie bardzo jakością. Dobra armatura łazienkowa to taka, która jest ciężka. Oznacza to bowiem, że prawdopodobnie została wykonana z mosiądzu, który nie koroduje i jest niezwykle wytrzymały. Poza tym powinna posiadać ceramiczną głowicę oraz funkcje, dzięki której możliwe jest zaoszczędzenie wody, podczas normalnego użytkowania. Wiele ze współczesnych baterii posiada na końcu wylewki perlator. Jego zadaniem jest napowietrzenie wypływającej wody oraz dodanie jej objętości.

Baterie wannowa podłogowa – czy warto ją kupić?

W ostatnich latach zauważyć można, że coraz większą popularnością cieszą się wanny wolnostojące. Modele te przeżywają dziś prawdziwy renesans. Kupowane są one nie tylko przez osoby, które chcą łazienkę zaaranżować w stylu retro, ale także i przez miłośników wnętrz nowoczesnych i niebanalnych. Rodzajów wanien wolnostojących jest tyle, że można dopasować je niemal do każdego wnętrza.

Wanna taka wymaga jednak wyjątkowej oprawy, którą może stworzyć bateria podłogowa. Modele te mogą stać na środku z boku czy z tyłu łazienki. Wybór położenia jest tak naprawdę dowolny, trzeba go jednak zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Zazwyczaj bowiem taki montaż wymaga pociągnięcia w wyznaczone miejsce instalacji wodnej. Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu baterii podłogowej, warto jest także sprawę tą omówić z wykonawcą. Być może montaż jej jest bardziej pracochłonny, jednak samo użytkowanie jej, jest niezmiernie komfortowe. Ze względu na sam montaż, warto jest także zakupić baterię od sprawdzonego i znanego producenta, a nie w przypadkowych marketach. Jakość tych baterii przekłada się bowiem na długie i bezawaryjne użytkowanie.

You may also like...