Baterie kuchenne – postaw na innowację!

Wykonując kompletny remont kuchni należałoby pokusić się także o wymianę baterii kuchennej. Pamiętaj, najważniejsze jest, aby aranżacja była spójna a także przede wszystkim praktyczna.
Dobierając baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami palców. Dodatkowym atutem jest łatwość mycia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe zawory z błękitnym a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciw wymaganiom użytkowników, proponują baterie, których projekt idealnie współgra nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do płukania sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja sugeruje montuje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu to rozwiązanie było powszechnie stosowane, ale obecnie jest wypierane przez baterie sztorcowe.

Na rynku dostępne są również baterie z wylewką, której wysokość możemy zmniejszać czy z całkowicie ruchomymi korpusami, jakie można wyciągnąć i ustawić na zlewie. To idealne rozwiązanie, gdy zlewozmywak umieszczany jest pod oknem w kuchni.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste i praktyczne. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie należy niesłychanie starannie rozważyć. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych warto dopilnować, żeby miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, aby był oczywisty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, gdy mamy brudne ręce oraz próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie istotny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka pomimo dość niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok oraz może tworzyć subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe posiadają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce a także po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, albo z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak także finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...