Biała kuchnia – dlaczego warto w nią zainwestować?

Kuchnia stanowi wyjątkowe wnętrze, przy którym domownicy jedzą wspólne posiłki a także spędzają czas. Białe meble zdecydowanie ocieplą to miejsce, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej komfortowo.
Dobrym projektem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a dodatkowo dodamy szyku całemu wnętrzu. Do tego wystarczy dobrać wyłącznie delikatne dodatki, również dopasowane pod odcień dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, jak fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się pomieszczeniem nieco zimnym i sterylnym. Dlatego warto złamać tę nudę, ożywiając kuchnię nowymi odcieniami. Niezwykle popularne jest wykańczanie białej kuchni detalami drewnianymi – biel oraz drewno to doskonała para, która zwykle owocuje świetnym efektem wizualnym. Modne są także szarości, czy to na ścianie bądź też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej szykownej i stylowej warto wprowadzić odrobinę czerni. Czarny toporny blat okryty surowym laminatem z minimalną ilością złotych kropek zapewni mocny akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty wzór sprawi, że wszystkie okruszki na przestrzeni staną się niewidoczne.

Biała kuchnia to absolutny hit ostatnich lat. Kolor biały jest wszechstronny, dzięki czemu możemy bez problemu dobrać go do pozostałych aspektów aranżacji!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się częstokroć prostą, minimalistyczną oraz elegancką formą, innowacyjnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą mieć zdecydowane, intensywne, jasne kolory, przody z połyskiem, jednolite płaszczyzny, mogą być powiązane z dodatkowymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez polskich architektów a także inżynierów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na wykorzystanie ścian między dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto zaznaczyć, że ta przestrzeń powinna wynosić ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niewielkiego wzrostu, warto tę przestrzeń skrócić, by nie komplikować korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać również większą głębię. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego humoru czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy a także suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała zmiana starczy, by styl kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno starannie wykonane meble dobrej jakości, jak i te zrobione z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz finalny efekt. W katalogach marketów znajdziesz duży wybór atrakcyjnych kuchni. Jeżeli jednak Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny kształt bądź po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu a także ekologicznych surowców. Świetnie prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje winnym być okrojone do minimum, by móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Aby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej niż jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się także na proste linie szafek kuchennych, proste blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.

You may also like...