Bramy garażowe – postaw na innowację!

Na rynku bram garażowych pojawiało się wiele nowoczesnych rozwiązań. Moim zdaniem najciekawszymi typami są bramy automatyczne, jakie znacząco podnoszą komfort naszego życia – zwłaszcza zimą.
Dopasowując bramę należałoby zwrócić uwagę na szereg rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy używane w projektach automatycznych mają zabezpieczenie przeciążeniowe, które zatrzymuje bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, które także mają na celu zablokowanie bramy, gdy wykryją przeszkodę. Z kolei największą harmonię wizualną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego współdziałania miedzy bramką a elewacją domku. To dwa czynniki niesamowicie ściśle ze sobą połączone – brama może obejmować nawet do 25 procent przedniej fasady domu. Z tego powodu odcień bramy garażu a także elewacji winien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort używania. Jeżeli pozwala na to przestrzeń, można wykorzystać drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej a także współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy projekt, odcień a także wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, stanowiące nieodłączną część bramy. Bramki uchylne mają niesłychanie solidne parametry użytkowe oraz funkcjonalne, przy równoległym zachowaniu korzystnej ceny. Wysokiej jakości komponenty i stabilna konstrukcja sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do stosowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność oraz nowoczesność w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o dobrym standardzie, zapewniające komfort a także wygodę i wysoką izolację termiczną. Atutem bramy segmentowej jest jeszcze możliwość zintegrowania jej praktycznie w dowolny układ wnęki garażowej.

Osoby decydujące się na bramę skrzydłową przeważnie podejmują tę decyzję z dwóch powodów. Po pierwsze jest to brama tania w zakupie a także montażu, a po drugie czasami niezwykle doskonale może dopasować się w kompozycję domku – szczególnie w domach o konstrukcji z drewna.
Często używane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowatorskiemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie mają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli wygospodarować miejsce w garażu, lecz również sprawia, że brama porusza się bezszelestnie, natomiast jej montaż jest szybki a także praktyczny niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie rozerwania linki chroni przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być zaopatrzona w dwustronny uchwyt albo praktyczną klamkę, które pozwalają bez wysiłku otwierać i zamykać bramkę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieograniczona. Bramy garażowe to najpopularniejsza metoda na komfortowe i wytrzymałe zamknięcie naszego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na prywatnej działce albo w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane drzwi do góry pozwolą na łatwy dostęp do garażu jak także na bezpieczny i szybki wyjazd samochodu. Jednocześnie można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu zalet bramka uchylna nie wytrzymuje częstokroć skonfrontowania z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla użytkowników doceniających komfort bramy mogą być wyposażone w pilotowany radiowo napęd, jaki łączy wielką moc z pięknym wyglądem. Długotrwałe użytkowanie bramy zapewnia użycie doskonałej jakości aluminium – surowca wytrzymałego na rdzę. W tym zakresie ważne jest także położenie garażu wobec ulicy, jak i budowa garażu i wielkość powierzchni na podjeździe.

You may also like...