Brodziki prysznicowe – innowacje roku 2018!

Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak znakomitej jakości brodzik z kabina nie odbiega funkcjonalnością tradycyjnej wannie!
Ważne jest także, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto wówczas zastanowić się nad materiałem, z którego jest stworzony. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w przypadku podłoża styropianowego dodatkowo wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza kłopotów. Własności akrylu umożliwiają dodatkowo na zachowanie blasku oraz intensywnego koloru. Akryl ma niesłychanie gładką powierzchnię z niewielkim poślizgiem, bardzo dobrze tłumi hałas spadającej wody i ma stabilny kolor. Kolejnym ciekawym surowcem, z jakiego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niesłychanie trwałe i odporne na pęknięcia. Jest to surowiec powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów a także żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie wchłania zatem pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest ciepły w dotyku, bo utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę właściwość, że mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich dodatkowe zastosowanie to wanna dla maluchów. Można w nich również wykonać drobne pranie manualne. Dodatkowym pozytywem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale również osobom starszym. Należałoby zastanowić się jednak nad barwą brodzika, bo odcień biały nie jest jedyną możliwą możliwością. Szczególnie popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo brązowe. Odpowiednio dostosowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, a dodatkowo zapewnia największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest duży. Zakupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także kątowe.

Ciągły brak czasu i połączone z tym codzienne życie w biegu można dzisiaj śmiało zaklasyfikować wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, by jak najbardziej ograniczyć czas na codzienne czynności, bardzo często rezygnując nawet z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny koszt. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło oraz cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość oraz łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas powszechnego korzystania na brodziku pojawią się wady albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy wykorzystać płynny akryl lub specjalistyczne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające zaledwie kilka cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego klimatu oraz są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to świetna propozycja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy zastosować brodzik kompaktowy, jednak, gdy planujemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak układ oraz stylizacja zależy tylko od twojego gustu i pozostałego urządzenia łazienki.

You may also like...