Czarna łazienka – najważniejsze zagadnienia!

Barwy ciemne stwarzają poczucie prywatności, natomiast łączone z bielą nadają takt oraz dynamikę. Takie powiązanie może być dobre, jeśli uwielbiamy zdecydowany kontrast kolorów.
Powiązanie szarości i czerni jest bardzo powszechne nie tylko w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz częściej oraz zdecydowanie wkracza także do naszych łazienek. Ponieważ czarny kolor wizualnie pomniejsza wnętrza, a biały je powiększa to zestawienie kolorów sprawdzi się również w niewielkich jak i przestronnych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza a także jego układu. Do średnich toalet i WC starczą umywalki szerokości 50 cm, podwieszane do ściany, oraz często nawet narożne, jakie zajmują trudne do zagospodarowania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od tradycyjnej kabiny prysznicowej na myśl kabin gatunku walk-in, które zrobione są z oszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem liniowym, co w efekcie nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Oszklony prysznic z wykorzystanym odwodnieniem liniowym widocznie oddziela w toalecie strefę mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej powierzchni.

Czerń imponuje, niezależnie od tego, jakie z pomieszczeń wybierzemy na jej panowanie. W przypadku czarnej łazienki ciemny kolor jednocześnie zaskakuje i zachwyca.
Biel oraz czerń to kolory przeciwstawne. W zależności od preferencji można wyszukać zestawienie z przewagą bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka toaleta będzie niezmiernie zagadkowa, w nastroju artystycznym). W każdej wersji to połączenia niesamowicie eleganckie i ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można zdecydowanie umieścić większą umywalkę podwójną czy dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na podłodze. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że przestrzeń nie będzie nudna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym czasie na intymnej czerni, bądź orzeźwiającej bieli. Dzięki temu prosta łazienka dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i dobre dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie zaaranżowana toaleta w takiej tonacji znajdzie swoich zdecydowanych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów i zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się przygnębione a także osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Niezależnie od kolorystyki czarnej, białej czy wielobarwnej, niewielkie wnętrze można zaaranżować tak, żeby optycznie wydawało się większe. Niestety musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do czyszczenia w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na poziomie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwala, warto postawić w takim miejscu, aby z obu stron posiadać do niej swobodny dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią zbierać brud lub być jej całkowicie pozbawiona, co pomoże czyszczenie posadzki. Decydując się na czarno-białą ubikację, by nie była zbyt nudna, warto postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że pomimo braku żywych kolorów, Wasze wnętrze będzie miało wyjątkowy klimat.

You may also like...