Funkcjonalna łazienka – luksus dla każdego?

Układy budynków są tak zaplanowane, aby nawet przy skromniejszym metrażu urządzić dom wygodnie, komfortowo oraz wedle potrzeb swej rodziny. Układając rozkład wnętrz, należałoby zastanowić się nad wykonaniem osobnej łazienki na dole, jaka służyć będzie także naszym gościom.
Nowoczesne toalety wykorzystują również wyposażenia do powstania oryginalnego zestawienia. Nie bierze się, zatem z towarów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład dozownik do mydła czy mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Hak na ręczniki powinien pozwalać na rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on całą powierzchnią. Wiec lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one najwyżej do zawieszenia szlafroka bądź piżamy. Najskuteczniejszym wyjściem jest ocieplany stojak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche oraz czyste. Jeżeli chcemy, żeby łazienka była wyjątkowo praktyczna, możemy również dobrać opcjonalne wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy pojemniki na śmieci. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt dużym kosztem. W propozycjach wyprzedaży znajdziemy dużo niezwykłych gatunków, dostępnych za rozsądne pieniądze. Niektóre wagi łazienkowe posiadają funkcję testowania tkanki lipidowej, licząc najlepszą masę ciała, bądź pokazując zawartość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wyselekcjonować wyposażenie idealne do indywidualnych preferencji. Fani ustronnego stylu rustykalnego powinni wybrać akcesoria z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki a także dzbanki ozdabiane delikatnymi ludowymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się także wiklinowe pojemniki, w których znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki i inne przydatne drobiazgi. Kosz przytwierdzony do ściany sprawdzi się również, jako półka, gdzie można przechowywać na przykład papier toaletowy.

Zawsze jest ważne pierwsze wrażenie – należałoby o tym wspominać również przy urządzaniu małej łazienki. Wzrok każdego otwierającego jej drzwi powinien spocząć na tym, co w niej najciekawsze – najlepiej na wielkim lustrze oraz zlewie. Należy unikać stosowania naprzeciwko drzwi największych elementów wyposażenia, a już całkiem zakazany jest ustęp, bidet a także pralka.
Istotne jest także rozmieszczenie płytek a także ich kolorystyka. Jeśli kafelki mają wzór prostokątny, należałoby poukładać je poziomo – w taką techniką można wizualnie poszerzyć małą łazienkę. Wertykalne rozstawienie płytek zalecane jest natomiast w mieszkaniach niskich – taki aranżacyjny zabieg dorzuci parę centymetrów małej łazience. W przypadku luster recepta jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odchodzimy od tych niewielkich, nabywanych w marketach, jakie dumnie wieszamy ponad umywalką. Należałoby wydać więcej i sprawić sobie porządne lusterko na całą ścianę a chociaż nad całą powierzchnię umywalkową. Montujemy je na płasko przyklejając do ściany bądź zawieszamy je w formie szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie małych metrażowo toaletach konieczne jest użycie stelaży podtynkowych, jakie posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie toalety, spłuczki, czy bidety zajmują w łazience znacznie mniej powierzchni, oraz dodatkowo świetnie się prezentują. Dodatkowo, jak miejsca w łazience jest naprawdę mało – tradycyjną wannę lepiej jest wymienić na nowoczesną kabiną prysznicową. Zwolennicy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni jednak wziąć pod uwagę nieco inny jej profil. Współczesne wanny rzadziej mają już kształt klasycznego prostokąta, jednak i takie można w dalszym ciągu dostać.

You may also like...