Grzejniki łazienkowe – sprawdź wskazówki fachowców!

Biała elegancka toaleta oraz czarny grzejnik to wspaniałe połączenie, które spełnia najmodniejsze wytyczne minimalizmu. Współczesne kaloryfery łazienkowe są nie tylko praktyczne, ale również atrakcyjne przez co coraz więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, że kaloryfery są analogicznej wielkości oraz są zrobione z tego samego surowca to grzejnikiem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, bowiem przeważnie wentylacja jest tak zrobiona, że do ubikacji napływa gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą ogrzewanie wnętrza oraz suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dobierając grzejnik do ubikacji należałoby przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć grzejnika ozdobnego. Grzejniki wodne mogą być wyposażone w ekran, który oprócz kwestii ozdobnej, maskuje również podłączenia do centralnego, a jednocześnie wzmacnia powierzchnię emitującą ciepło. Sprawa ta natomiast ulega zmianie w przypadku, gdy na kratę grzejnika płytowego położymy wilgotny ręcznik. Zwykły kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (wykonanych albo ze stali albo z aluminium), między jakimi montowane są płaskie albo zaokrąglone rury. Grzejnik natychmiast wytwarza ciepło i nagrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje przyjemne ciepło i ułatwia utrzymać określoną temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Aranżacja łazienki nie jest ani łatwym, ani tanim tematem – i to bez względu na jej metraż! Czasami, nawet gdy wielkość toalety jest mała, lecz ze względu na zamontowanie bądź obecność okna ciężko jest w niej utrzymać ciepło.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego wyjątkowy szaro – retro styl nada mieszkaniu unikalnego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki rodzaj, jaki będzie funkcjonalny, a jednocześnie znakomicie zaadaptowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki grzejnik jest niesamowicie potrzebny szczególnie jesienią oraz wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domu czy zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na zewnątrz ma tendencje do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest elementem praktycznym a także estetycznym toalety. Decydując się na grzejnik chromowany powinniśmy mieć wiedzę, iż warstwa chromowa utrudnia oddawanie ciepła około 25%, w związku z czym należy dobrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie domu (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także ogromne okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Estetyczny i praktyczny grzejnik jest w stanie szybko przekazać ciepło, ogrzać oraz osuszyć ręczniki, a podłogówka zagwarantuje ciepłą oraz suchą podłogę i podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w ogromnej łazience. Odpowiedni grzejnik winien dawać ciepło, być dekoracją łazienki a także pracować bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to znakomite rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełny rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich rozwiązań.

You may also like...