Kabiny natryskowe – co musisz wiedzieć?

Nowatorskie technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Powłoki ochronę, dedykowane techniki chromowania elementów – Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Następnie zależnie od powierzchni toalety, jej projektu należy ustalić czy ma to być kabina uchylna czy odsuwana. Dodatkowo kabina prysznicowa winna nawiązywać wizualnie do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Istotną cechą jest też dobre wykonanie – kabina prysznicowa to produkt kupowany na wiele lat korzystania. Łatwość sprzątania uwzględniono już na poziomie planowania, czy też zastosowanie tylko górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do sprzątania, wrażliwe na zabrudzenia lub zakamienienie. Posiadając na uwadze codzienną eksploatację należałoby przemyśleć użycie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej czyszczenie i ograniczającej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych ważnym założeniem może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w wersjach uchylnych, które wymagają jednak szerszej powierzchni. Jeśli chodzi o specjalne funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz typowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę zamontowaną do sufitu, a nawet specjalny panel do masażu nóg. Jeżeli natomiast do zwykłej kabiny chcemy dokupić dodatkowo panel zarządzania z hydromasażem, zapłacimy za niego od ok. 500 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej komfortowych paneli możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy bądź droższy typ, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, że wybór tradycyjnych wymiarów a także fasonów jest duży, natomiast niestandardowych – mały.

Rewolucyjne, efektywne, oryginalne a także dopasowane do łazienki. Takimi wyrażeniami można określić dzisiejsze kabiny prysznicowe, które można zakupić w większości hipermarketów.
Niezależnie od użytego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można zatem zdecydować się na ścianki transparentne jak i matowe, z nadrukiem lub gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje średnich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika ustawiana jest na właściwie opracowanej posadzce. Aktualnie jest to niesłychanie popularne rozwiązanie, które nie zaburza estetyki łazienki oraz pozwala wizualnie ją powiększyć. Jest to również często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak naprawdę nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Uciążliwe może być samo zorganizowanie właściwej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym modelu zabudowane są także syfony prysznicowe, co może powodować kłopoty przy naprawie a także czyszczeniu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, warto już na wstępie zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, która efektywnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu natrysk będzie dłużej ładny. Uczeni stworzyli taką metodę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, że żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przylega do nich brud, a powstałe ubrudzenia z dużą łatwością czyści wiatr i deszcz. Również w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uznawany za symbol niewinności.

You may also like...