Kominek w salonie – badamy opinie użytkowników!

Choć kominek pojawia się przede wszystkim w salonach domków jednorodzinnych, a piec koza w starych mieszkaniach, to mieszkańcy bloków także mogą urządzić sobie salon z kominkiem. Mogą oni postawić na tzw. kominki elektryczne.
Wyposażając salon z kominem, należy porządnie się zastanowić nad wyglądem, w którym ma być urządzone wnętrze. Zazwyczaj decyduje o nim wygląd obudowy kominka. Może ona być wyprodukowana w stylu retro z kamienia, kafli bądź cegły albo z wyrobów przeznaczonych stylowi współczesnemu. W całości kompozycji należy zadać o jednakowo właściwy odcień obudowy kominkowej. Zdeterminuje on czy kominek będzie kluczową ozdobą mieszkania, lub również będzie się w nie wtapiał. Należy również pamiętać, iż wbrew rozpowszechnionym opiniom kominek wolno zamontować zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Duże znaczenie przy aranżacji salonu z kominkiem ma również wybór modelu kominka. Tutaj producenci oferują kominki przymocowane do ściany, kominy dwustronne lub narożne. Jeśli zdecydowaliśmy się natomiast na samodzielne wykonanie obudowy kominka, prócz zwyczajnego kamienia możemy dobrać również prostą, lecz niezwykle efektowną cegłę lub ładne kafle, które wprowadzą do naszego domu nastrój wiejskiej chaty. Bywa również, iż obecność kominka w wnętrzu jest wyeksponowana przy pomocy wyróżniającej się od ścian obudowy lub odbiegającym także pod względem faktury, ale i dodatkowo koloru wykończeniem – kamiennym czy ceramicznym. Kominek często umiejscawia się również przy ścianie zewnętrznej, np. między oknami – jest to bowiem najzimniejszą część tej przegrody, przez jaką przeważnie ucieka najwięcej ciepła. Takie umiejscowienie kominka umożliwi ograniczyć te straty. Dodatkowo takie podejście pozwoli wybudować po zewnętrznej części ściany, w ogrodzie, drugi kominek zewnętrzny, z jakiego będzie można korzystać np. podczas ogrodowego grillowania albo wypoczynku na świeżym powietrzu.

Niewątpliwie kominek kojarzy nam się z hukiem spalanego drewna. Drzewo również znakomicie nadaje się do ogrzewania w kominku, pamiętajmy jedynie, iż musi być ono właściwie wyrezonowane (mianowicie całkowicie osuszone).
Należy jednak pamiętać, iż połączenie ciemnej obudowy z ciemnym drzewem obok może być zbyt przygnębiające – lepiej wykorzystać jeden z lżejszych kolorów drzewa – bądź zastosować ciemne drzewo, za to pomalować obudowę kominka na biało. Należy także pamiętać, że kominki opalane drzewem potrzebują pomieszczenia na składowanie opału. Dodatkowo należy troszczyć się o ogień, natomiast to wiąże się z potrzebą znoszenia drewna. Najlepiej więc, by miejsce gromadzenia drzewa nie znajdowało się daleko od kominka. Niezależnie od tego, na jaki komin się zadeklarujemy, musimy pamiętać, iż jego wykończenie powinno tworzyć całość ze stylem istniejącym w salonie. Bez względu na to czy preferujemy wygląd nowoczesny albo klasyczny, kominek może być kluczowym elementem naszego salonu. Planując kominek warto wziąć pod uwagę obustronne ułożenie względem siebie telewizora, kominka a także mebli wypoczynkowych. Jeżeli w nieprzemyślany sposób ustawimy telewizor a także kominek koło siebie, w pokoju zamiast atmosfery relaksu zapanuje estetyczny chaos. Projektanci mieszkań sugerują zamontowanie kominka oraz telewizora na przeciwległych sobie ścianach, tak żeby image salonu wyznaczał zgraną całość. Bezpieczne oraz komfortowe w obsłudze są również kominki elektryczne Identycznie jak urządzenia ekologiczne nie potrzebują uzupełniania opału czy odprowadzania spalin, w tym przykładzie natomiast nie dochodzi nawet do powstawania płomienia.

You may also like...