Łóżko, w którym na pewno się wyśpisz
Łóżko sypialniane to zazwyczaj twardy orzech do zgryzienia. Jego dobór uwarunkowany jest wieloma indywidualnymi czynnikami, dlatego warto wiedzieć jakie łóżko zda egzamin w naszej sypialni. Pierwszy podział łóżek uwarunkowany jest ze względu na rozmiar. Zupełnie inne łóżka przeznaczone są dla par, inne dla osób śpiących solo, a jeszcze inne dla dzieci.
Łóżka różnią się również ze względu na rodzaj. Często zdarza się, że mamy do czynienia nie tylko z klasycznymi ramami i materacami, ale również jako łóżka służą nam rozkładane kanapy oraz wersalki. Czy to dobry wybór? Dobry, kiedy chcemy zaoszczędzić miejsce, ale z pewnością znacznie lepiej wyśpimy się w łóżku, które jest tradycyjnym meblem o takim przeznaczeniu.
Łóżka – rodzaje i przeznaczenie
Łóżko sypialniane dla pary
Łóżko sypialniane dla pary to zazwyczaj największe wyzwanie. Łóżko musi przecież dopasować się do potrzeb aż dwóch osób. Para z pewnością nie wyśpi się w łóżku, którego rozmiar jest mniejszy niż 140×200 cm. Kolejny wybór dotyczy odpowiedniego materaca dla pary. Tutaj na uwagę zasługują materace lateksowe, które są odporne na odkształcenia, dlatego zawsze będą dopasowywały się do potrzeb dwóch osób.
Łóżko sypialniane dla singla
Nieco łatwiej mają single. Tradycyjne łóżko sypialniane dla singla to rozmiar 90×200 cm. Łóżka tego rodzaju zazwyczaj nie zajmują nadmiernej ilości miejsca, ale pozwalają na sen w komfortowych warunkach. Co więcej, współcześnie coraz częściej możemy spotkać się z pojedynczymi łóżkami do sypialni w stylu kontynentalnym. Dzięki temu można stworzyć oryginalne i nowoczesne kompozycje we wnętrzach. Singiel ma również znacznie większą szansę na to, aby wyspać się na rozkładanym narożniku, albo tradycyjnej wersalce.
Łóżko do pokoju dziecięcego
Łóżko, w którym na pewno się wyśpi Twoja pociecha, to łóżko które mu będzie się podobało. Tutaj na uwagę zasługują łóżka, które kształtem przypominają im ulubione kreskówki, samochody, statki, czy domy księżniczek. Pole do popisu jest nieograniczone i istnieje podwójna szansa na stworzenie niepowtarzalnej kompozycji.