Meble kuchenne na wymiar – postaw na innowację!

Meble kuchenne kupujemy raz na kilka – kilkanaście lat. Warto, aby przez cały ten czas meble wyglądały pięknie a także efektownie. Moim zdaniem jest to kluczowy powód, dla którego warto kupić meble z górnej półki.
Przeprowadzając remont kuchni należy pamiętać o kilku istotnych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie położenie nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas prowadzenia czynności w kuchni, ale także może mieć wpływ na ubrudzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą czy pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości a także jest mało wygodny. Aranżując kuchnie na wymiar, dopilnujmy by zostawić zawsze kawałek pustego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej doskonałości są również fronty oraz blaty, jakie można bez kłopotu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi a także innymi detalami urządzenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar także przygotowane są z płyty laminowanej, jednak jej trwałość jest niewątpliwie wyższa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana jednocześnie okleiną PCV, która gwarantuje wysoką trwałość mebli przez niesłychanie długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to świetne rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to bardzo duża powierzchnia do gotowania a także przechowywania. Zapewnia też wielką swobodę aranżacyjną i projektową. W tym wypadku nie musimy się martwić o miejsce i jak najkorzystniejsze połączenie ze sobą poszczególnych stref, ponieważ dysponując wielkim wnętrzem oraz projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zadecydować ile miejsca poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w kształcie L to idealne rozwiązanie, jakie umożliwia a także pozwala na skuteczne użycie narożnika kuchni, poprzez zamontowanie tam głębszych szafek lub zlewu. To także korzystne rozwiązanie do wąskich kuchni, w jakich nie ma możliwości ulokowania szafek na przeciwległych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwyczajowo jest miejsce na stół, jaki dla wielu osób stanowi bardzo istotny mebel kuchenny.

Meble kuchenne na wymiar stały się już standardem aranżacji. Możemy wybierać pośród bogatych propozycji producentów, którzy przygotują projekt oraz dopasują meble do osobistych preferencji każdego inwestora.
Konserwacja mebli fornirowanych jest stosunkowo prosta. Najlepiej czyścić meble bez używania detergentów – za pomocą mokrej szmatki lub z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu czy mydła. Odradza się sięgania po powszechne aerozole do usuwania kurzu, które mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zabronione jest wykorzystywanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem czy acetonem. Po oczyszczeniu mebli należy przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, aby uniknąć chłonięcia wilgoci. Do zwalczania zanieczyszczeń nie swobodnie wykorzystywać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o ostrych krawędziach, gdyż może to doprowadzić do naruszenia forniru. Spektakularna, uniwersalna wyspa na wymiar stworzona z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko stanowisko do wykonywania jedzenia, czyli płytę grzewczą, ale również blat roboczy oraz miejsce do spożywania obiadów. Strefa przygotowywania obiadów to miejsce dla naczyń a także sztućców używanych bezpośrednio w procesie wykonywania jedzenia, desek do cięcia, a także dla wszelkiego rodzaju mikserów, blenderów. Wielką popularnością napawają się także pakiety kuchenne z płyty MDF. Solidniejszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco kosztowniejsze w zakupie, natomiast ich trwałość a także komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym warto zamontować listew dystansową między meblem a szafką, żeby móc otworzyć drzwi szafki na całą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych rozkład stref wygląda trochę inaczej, ale ważne, aby był przejrzysty oraz nie powodował kolizji podczas pracy paru osób. Kuchnie dwurzędowe to dobre rozwiązanie również wówczas, gdy w domu gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby wzajemne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie utrudniało swobodnego przemieszczania się po wnętrzu.

You may also like...