Parawany nawannowe – luksus i komfort w jednym!

Kryterium, jakim powinniśmy się kierować, dopasowując parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu i niewygórowana cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią bądź na innych typowych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła hartowanego bądź z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również wybrać do niego optymalną wannę – musi posiadać równą powierzchnię górną aby można było łatwo składać parawan a także właściwe wypłaszczenie dna żeby zapewnić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie niezbędne, ale by mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dobrania rozmiaru zlecić ekspertom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na płaszczyźnie szklanej zostają zacieki z wody – należałoby więc kupić parawan na wannę zabezpieczany dodatkową warstwą, która zapobiegnie osadom gromadzenie się i zarazem uprości sprzątanie. Parawan nawannowy to eleganckie i nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki oraz estetyczny design. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego stałego a także pojedynczego ruchomego elementu, który można odchylić do wewnątrz nad wannę lub na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej myć parawan nawannowy odpowiednimi środkami czystości, jakie nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy ekspedientów o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie dochodziło do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej doczyścić parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej a także delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zalaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga zakładania szyn), po złożeniu zajmuje niewiele miejsca oraz daje możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Stosunkowo najmniej powszechnym modelem wśród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z którego parawan jest wykonany, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdorazowym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Warto natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zapewni nam, iż towar będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy wykonać na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest znakomitym sposobem na to, żeby łazienka zaopatrzona była zarówno w wannę, jak również natrysk. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy bądź z nadrukiem – będzie bardziej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych najczęściej montuje się na wannie a także ścianach, niektóre z nich są instalowane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowości poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeśli zaś chcemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest też, czy parawan nawannowy ma warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom a także zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z jednego bądź paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego wariantu, przesuwne parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu albo siedmiu ramion. Rozłożony parawan winien zostać ustawiony tak, by profile dolne znajdywały się nad rantem wanny, co umożliwi prawidłowe działanie uszczelki. Parawan nawannowy to znakomity kompromis, jaki uszczęśliwi wszystkich domowników a także pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...