Płytki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Odpowiednio dopasowane płytki to praktycznie gwarancja dobrej aranżacji. Największą korzyścią pochodzącą z użycia płytek jest fakt, iż łatwo utrzymać ich higienę. Wystarczy mop, właściwa chemia do ich pielęgnacji i łazienka wygląda jak nowa.
Dzięki użyciu płytek rektyfikowanych nawierzchnia zyskuje wrażenie jednakowej tafli, co dodaje łazience szyku oraz urody. Wybór tego gatunku płytek posiada również szczególnie uzasadnienie, jeżeli zależy nam na zaznaczeniu innowacyjnego stylu wnętrza albo kiedy posiadamy niewielką toaletę, jaką planujemy wizualnie powiększyć. Do ozdabiania ścian oraz posadzek w toalecie bardzo dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, trwałe na uderzenia, ścieranie a także wszelkie zarysowania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe systematycznie czyszczone są intensywnymi detergentami, więc zwracaj uwagę, by wybierać płytki niewrażliwe na zasady a także kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie jedynie funkcję praktyczną, to dodatkowo metoda ekspresji artystycznej, zapewniająca profesjonalistom niemal nieograniczone pole do popisu w planowaniu łazienek. Oryginalna oraz efektywna stylistyka płytek nawiązuje do świata natury, przywołując na myśl wulkaniczne widoki. Specjalny kształt a także chropowata faktura płytek wywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne także umożliwią Ci wykonać jednolitą oraz niezwykle funkcjonalną dekorację łazienki – wybierz wzory najlepiej trafiające w Twój gust! Oryginalny efekt dekoracyjny zapewni wykorzystanie mozaiki w postaci niewielkich kwadratów, rombów, kamieni o dość wyjątkowych kształtach albo kwadratów. Najbardziej ponadczasowym, a jednocześnie oryginalnym nurtem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drewno lub kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a zarazem prezentuje się rzeczywiście efektownie.

Płytki łazienkowe coraz częściej stanowią o klimacie aranżacji. Doskonale dopasowane płytki łazienkowe mogą wizualnie powiększyć wnętrze, ale jednocześnie dodać toalecie innowacyjnego klimatu.
Trudno sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście aktualne trendy w ich obszarze utrzymują się trochę dłużej. Mali użytkownicy także potrzebują mieć łazienkę dopasowaną do ich wieku bądź wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny dlatego ograniczać się jedynie do wanny, w której będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z toalety. Salony kąpielowe to gatunek przestrzennych, niekonwencjonalnych łazienek, jakie przeważnie znajdują się obok sypialni lub są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu mamy duże pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, że toalety są pomieszczeniami o podwyższonej wilgoci powietrza. Podłogi kilkakrotnie będą zalewane oraz narażone na absorpcje wody. Kafelki pochłaniające wilgoć potrafią być atakowane przez grzyby oraz pleśń, a ich odporność będzie zdecydowanie niższa. Zatem poleca się zakup towarów o niskim wskaźniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Łazienka jest miejscem, w którym niezwykle ważne będzie utrzymanie higieny oraz czystości, dlatego także płytki łazienkowe powinno czyścić się gładko. Należałoby natomiast mieć na uwadze fakt, że pod wpływem wilgoci może trochę zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, że w rezultacie codziennej eksploatacji sąsiadujące ze sobą płytki zaczną napierać na siebie a także pękać. Zdarza się to wyjątkowo często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich zalicza się również np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...