Schody drewniane – sprawdzamy opinie klientów

Schody to bardzo kluczowy element aranżacyjny każdego budynku. Wybór jest ogromny, zatem przed nabyciem należy wykonać analizę naszych potrzeb a także kosztów, żeby uniknąć rozczarowania.
Schody drewniane są elementami obiektu ułatwiającymi przechodzenie między kondygnacjami. Mogą posiadać budowę samonośną bądź zostać przytwierdzone na wylewce betonowej. Do wykonania schodów przeważnie wykorzystuje się drzewo rodzime (np. dąb, buk, wiśnia). Najdroższe w stworzeniu, luksusowe schody powstają z drzewa egzotycznego (np. banki rai, teak, eukaliptus). W przypadku schodów drewnianych niezwykle istotna jest ich impregnacja – na rynku dostępne są dwa typy lakierów – rozpuszczalnikowe a także wodne. Pierwszy rodzaj jest robiony na bazie rozpuszczalników ropopochodnych, natomiast drugi na bazie wodny pitnej. Zarówno lakiery rozpuszczalnikowe, jak również lakiery wodne mogą występować w wariancie matowym, jak również błyszczącym, tworząc na powierzchni schodów oczekiwaną warstwę. Lakier błyszczący jest zasadniczo bardziej efektowny a także pasuje do luksusowych, niekonwencjonalnych wnętrz, należy natomiast pamiętać, że jakiekolwiek zadrapania oraz wady jego powierzchni będą podwójnie widocznie. Warto zastanowić się przede wszystkim, czemu schody służą. W domku wchodzi się po nich na wyższe piętro wiele razy dziennie. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak również osoby stare, często niepełnosprawne, a także dzieci. Z jednej strony struktura musi być wytrzymała na wieloletnie obciążenia, a z drugiej prawidłowo zabezpieczona przed upadkiem z ogromnej wysokości.

W sferze aranżacji pomieszczeń funkcjonalne rozwiązania częstokroć są najlepsze a także przynoszą najbardziej spektakularne rezultaty. Powyższe zdanie sprawdza się perfekcyjnie w tematyce schodów zrobionych z drzewa.
Projektując schody warto skorzystać z pomocy projektanta pomieszczeń, który pomoże zaaranżować optymalnie dowolną powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wysoką jakość a także trwałość, więc do realizacji naszych schodów należy wybrać wytrzymałe drewno suszone właściwej wilgotności. Dopiero tak dostosowany naturalny surowiec będzie idealnie trwały oraz wytrzymały, co przełoży się na dziesiątki lat bezusterkowej eksploatacji schodów. Szczególnie polecam schody z drewna dębowego a także bukowego, które charakteryzują się niezwykłą twardością, solidnością i odpornością na wycieranie. Wartą polecenia propozycją są również schody jesionowe, jakie praktycznie nie ustępują dębowym oraz bukowym pod względem wytrzymałości, a cechują się dodatkowo oryginalnym ubarwieniem a także prążkowaną fakturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od typu a także wymiarów i dobranych materiałów wykończeniowych. Niezwykle kosztowne może być np. drzewo egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najtańszym wyjściem będą schody wewnętrzne z drzewa jodłowego czy sosnowego. Dużym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, jakie wspaniale prezentują się w pomieszczeniach niekonwencjonalnych. Wybierają schody do naszego mieszkania należy także uwzględnić ogólny Projekt całej aranżacji tak by schody do niej pasowały. Schody są lekkie oraz nie zabierają optycznie zbyt dużo przestrzeni, przy czym nadają pomieszczeniu specyficznego klimatu, zatem warto w nie zainwestować.

You may also like...