Sprawdzamy najciekawsze modele umywalek łazienkowych!

Umywalki z szafką to rozwiązanie, które docenią przede wszystkim osoby dysponujące niewielką toaletą. To bardzo funkcjonalna opcja, bowiem spełnia dwie role zarazem, a jak wiadomo – w niewielkiej toalecie każdy centymetr jest znaczący.
Z uwagi na możliwość montażu w propozycji producentów ceramiki sanitarnej górują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze oraz praktyczne w montażu, a syfon można schować za pomocą postumentu, półpostumentu albo szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują jednak umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie albo częściowo wprowadzane w blat, podobnie jak zlewozmywaki kuchenne, umożliwiają zabudować przestrzeń poniżej oraz tym samym stworzyć sporo miejsca do gromadzenia np. środków czystości bądź zapasu kosmetyków. Inne powszechne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wpuszczane całkowicie w blat tak, że cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Dobór materiału, z jakiego została wykonana umywalka również ma istotne znaczenie. Dużo modeli jest dodatkowo powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, które zdecydowanie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym materiałem pozostaje nadal ceramika. Jest to materiał niewrażliwy na zarysowania, solidny oraz trwały. Szklana umywalka idealnie wpisze się w kierunek modernistyczny, skandynawski albo minimalistyczny. Można także postawić na umywalki metalowe bądź drewniane. Natomiast, jeżeli chodzi kształt, obecnie właściwie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Ogromnym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dostosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na zachowanie jednolitego charakteru. Jeśli chodzi o ceny mebli do łazienki to są one różne i zależą od tego, z jakich surowców zostały one zrobione oraz jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Przeważnie to właśnie umywalka jest tym punktem, jaki pierwszy rzuca się w oczy, gdy wchodzimy do toalety. Powinna być, zatem prawidłowo dopasowana do wystroju, również pod względem układu, jak również stylistyki.
Umywalki kamienne są bardzo urokliwe, ale także kosztowne. Świetnie pasują zarówno do pomieszczeń modernistycznych, jak również klasycznych. Przeważnie wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu a także piaskowca. Są niewrażliwe na zadrapania oraz ciężko je potłuc. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej sporym ciężarem i z koniecznością częstego czyszczenia. Mydlany kamień jest, bowiem bardzo widoczny na kamiennej powierzchni. W małych toaletach, świetnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane czy też z długimi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Toalety powinny być komfortowe a także bezpieczne, zwłaszcza kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne i stare. Jest szereg rozwiązań, które należałoby zastosować, by ułatwić takim osobom korzystanie z łazienki. Najważniejsze, żeby w takim wnętrzu znajdywał się prysznic, a nie wanna. Do aranżacji toalety należy dodać także specjalne maty antypoślizgowe i chodniki na przyssawki, które ochronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem dobrego zabezpieczenia materiału i wykorzystania właściwych jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Głównie stosuje się do tego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak wielką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią najmniej 60 cm, żeby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i dopasowane do stylu toalety, dlatego warto sporządzić analizę własnych potrzeb. Zanim wybierzemy odpowiednią umywalkę, należałoby przeprowadzić na kartce plan urządzanego pomieszczenia. Żeby łazienka była praktyczna, trzeba zachować właściwe odległości pomiędzy akcesoriami sanitarnymi. Dobre zaplanowanie pomieszczenia toalety zagwarantuje nam wygodę a także wygodne użytkowanie.

You may also like...