Styl skandynawski – zobacz jak uniknąć błędów!

Aranżacja wnętrza w takim stylu może być atrakcyjna i praktyczna! Czytaj dalej a także dowiedź się, co winna zawierać aranżacja w stylu Skandynwaskim!
W pomieszczeniach, zaaranżowanych „po nordycku” dominującymi barwami są: biel, popiel, jasny zielony, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria i akcesoria. Drewniana podłoga jest znakomitym wykończeniem lokum przerobionego na nordycki klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem nordyckiego wyglądu są ekologiczne surowce. Najchętniej wykorzystywanym gatunkiem drzewa w aranżacjach nordyckich jest sosna i olcha – oba cechują się naturalną barwą i licznym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany doskonale wieczorem się prezentują w przytłumionym świetle. Niemniej jednak siedziska w trendzie nordyckim nie będą odpowiednim rozwiązaniem w przypadku fanatyków kierunku retro. Do tej bazy wolno dodać kolorowe dodatki, tkaniny o jaskrawym, grubym splocie oraz proste w budowie meble. Tego typu paleta kolorystyczna sprawia, że kuchnia w formacie nordyckim jest niezwykle prosta i przejrzysta, a zarazem estetyczna. Wszystkie te odcienie, sprawiają, że nasza kuchnia w stylu skandynawskim będzie lekka i przestronna i równocześnie bezpieczna. W salonie urządzonym w stylu skandynawskim idealnie sprawdzi się najprostsza, jednakowa posadzka. Dekorując naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nierozłącznym aspektem tegoż stylu, to oryginalne dodatki takie jak kamień, drzewo, dzianiny z lnu i bawełny. Doskonale sprawdzają się tutaj stoły o lustrzanych blatach czy komody. Niepodważalny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (mianowicie wyróżniające się miękką, opływową linią) i krzesła vintage – znalezione na pchlim rynku lub piwnicy. Idąc dalej, pragniemy zaproponować akcesoria nordyckie, bez jakich taka oto kuchnie nie istnieje. Ruch skandynawski to zarówno minimalistyczne dodatki, oczywiście estetyczne a także ekologiczne. Meble muszą być proste, najlepiej gładkie przody oraz blaty w kolorze surowego drzewa, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, estetyczna. Kuchnia w stylu nordyckim to świetne rozwiązanie, które łączy w sobie dużo zalet. Najczęściej używanymi produktami w tym nurcie stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na szerszą, ale na jaśniejszą i estetyczniejszą.

Styl skandynawski to połączenie minimalizmu oraz funkcjonalności! Zobacz ten wpis a także dowiedz się więcej o tym ciekawym nurcie aranżacyjnym, jaki miło zaszokuje twoich gości!
Ponieważ kuchnia w stylu nordyckim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile ułatwiają codzienną pracę. W kompozycjach w trendzie nordyckim spotkamy się więc z szarymi, białymi bądź brązowymi ścianami. I faktycznie – kolekcje przygotowane w oparciu bezpretensjonalność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w zimnym a także ponurym skandynawskim fasonie, jednak prawie na całym globie. Kuchnia oraz salon w stylu skandynawskim z kolei opierają się na używaniu dokładnie takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni urządzonej w trendzie skandynawskim są jasne ściany oraz wygodne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w stylu skandynawskim, to wybór będzie stosunkowo prosty: istotne są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy i szarości, i także biały, ciemny a także… zielony. Kuchnia w stylu skandynawskim przedstawia prostotę – więc wybieraj proste bądź subtelnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przykładzie salonu – naszą podstawę stanowią jasne barwy na ścianach a także drewno – na posadzce bądź w formie mebli – stanowią naprawdę rewelacyjną ozdobę każdego salonu i wprowadza nordycki klimat do pomieszczeń. Starczy kilka niewielkich zabiegów, żeby nasze pomieszczenie wyglądało jak z magazynu o aranżowaniu pomieszczeń. Styl pomieszczeń domów jest znacząco różny od pomieszczeń w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku skandynawskim sprawdzą się także meble, jakie łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane zjednoczenie tych elementów powoduje, iż wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są niezwykle przestronne oraz cechują się prostotą formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki oraz lniane firany to podstawa ciepła w stylu hygge. Meble kuchenne w trendzie skandynawskim to zestawienie przywiązania do tradycji, ekologicznych materiałów z nowoczesnymi meblami kuchennymi, jakie ułatwiają codzienne obowiązki.

You may also like...