Szafki podumywalkowe – sprawdź wady i zalety!

Powszechnie wybieraną wersją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle kłopotliwe, iż na błyszczącej, białej nawierzchni dobrze widoczne są zacieki oraz osady z mydła oraz kamienia.
Konfiguracja szafki uzależniona jest od umywalki. Zasadniczo można wskazać dwa typy: z umywalką nablatową bądź umywalką nasadzaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie ważny jest styl szafki. Powinna być ona przystosowana formą a także kolorem do reszty urządzenia łazienki. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe bądź czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w łazience może być mało nużący. Do białej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym kolorze bądź czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie połączenie jest też rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś uwielbia eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne warianty klasyczne, rustykalne oraz bardziej nowoczesne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na podłodze czy może mają być powieszone na ścianie. Dla miłośników innowacyjnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – luksusowa ciemna konsola z estetycznie frezowanymi nóżkami.

Szafka podumywalkowa to znakomite miejsce na przechowywanie kosmetyków, dodatków czy przyborów do makijażu. Oprócz wygląda niezwykle ważna jest także jej funkcjonalność, o czym dzisiaj powiemy nieco więcej.
Szafki podumywalkowe oferują ogromną ilość praktycznych szuflad i schowków, tak, aby każda rzecz miała własne miejsce. Ponadto mają piękne, eleganckie wzornictwo i oryginalne odcienie – w propozycji producentów wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łazienki. Korzyścią tego elementu umeblowania jest fakt, iż często pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować całego kompletu mebli. To rozwiązanie znakomite, zwłaszcza do toalet o średnich powierzchniach bądź np. łazienki dla gości. Przy wyborze mebli do ubikacji należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zwykle to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym ustawia się mydelniczkę albo dozownik do mydła – nie robi się tego obok, zatem wybierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą akcesoria dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest niewielka, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Winna być ona także elegancka oraz wyglądem pasować do wystroju naszej łazienki, lecz również funkcjonalna, a konkretnie rzecz mówiąc – pojemna. Dopasowując tego rodzaju szafki, należałoby zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są stworzone – powinien być on bowiem niewrażliwy na wilgotność. Należałoby również zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Kluczowe będą też wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie rządzi połysk, który urzeka swym stylem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, gdyż znajdowałyby się bardzo nisko, jednak są od tego wyjątki. Dosyć często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w górnej części. To dobre rozwiązanie, ponieważ z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale stosunkowo głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby także zadbać o to, aby posiadała ona odpowiednią wnękę na nogi – ciągłe uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza przyjemnych doświadczeń a także po jakimś czasie może już być nieco drażniące. Szafka do łazienki ze zintegrowaną wnęką na stopy spowoduje, iż wnętrze zyska na praktyczności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się bardziej komfortowe. Najczęściej wybierany jest model z umywalką umieszczaną na szafkę. Producenci mebli oraz armatury często oferują gotowe zestawy. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją właściwie dostosować do umywalki. Dużo szersze pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeśli jest nieduża, szafka może być dłuższa a także szersza. Wtedy obok umywalki można zamontować podręczne kosmetyki albo szczoteczki do zębów. To także sposób na lepszą, bardziej skuteczną aranżację.

You may also like...