Wanny – sprawdź rekomendacje specjalistów!

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w ekskluzywnym ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane czy ryflowane, które zmniejsza niebezpieczeństwo poślizgnięcia się a także upadku.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli nogami oraz wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane osobno do określonego gatunku wanny. Niezwykle ważne jest, aby montaż wanny był precyzyjny i zgodny z zastrzeżeniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, jakie mogą w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić profesjonalistom. Kiedy wanna jest już stabilnie usadowiona, czas na montaż obudowy. Obecnie producenci wanien oferują gotowe osłony. Ich zaletą jest łatwy a także szybki montaż, jaki można zrealizować osobiście. Co istotne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu bądź podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w przeróżnych kształtach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych typów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tu również front wanny może być o naturalnych liniach czy w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle używane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi zwykle 60 dB. By masaż był efektywny, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 5 osób.

Profesjonalnie dobrane urządzenia sanitarne oraz oświetlenie łazienki zapewniają niesamowity efekt na wiele lat. Zatem dobierając wannę do własnej łazienki lub też inne wyposażenie nie można kierować się tylko ceną, ale również użytecznością a także jakością.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość oraz prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas powszechnego używania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl bądź specjalistyczne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio modne stały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. małe, wystające tylko kilka cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowomodnego klimatu i są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to wspaniała propozycja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Warto jednakże pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli pragniemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak wzór a także stylizacja zależy tylko od twojego stylu i pozostałego urządzenia toalety.

You may also like...