Wanny wolnostojące – innowacja w twoim mieszkaniu!

Wybór typów wanien wolnostojących może przyprawić o zawrót głowy. Wybierając ją, zwróćmy uwagę przede wszystkim na charakter oraz wystrój pomieszczenia. Zastanówmy się także, w której części łazienki planujemy umieścić swoją wanną.
W ofercie sklepów znajdziemy bogate spektrum rozmaitych wanien wolnostojących. Można je podzielić ze względu na surowiec wykonania i design. W aktualnych ofertach odnaleźć można duży wybór współczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi nurtami wanien. Wszystkie modele wanien odznaczają się niezwykle estetycznym designem nawiązującym do klasycznego wzornictwa bądź inspirowanym oryginalnymi, dobrymi pomysłami, jakie można znaleźć w katalogach topowych producentów. Nadal wielkim zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się zarówno do łazienek zaprojektowanych w stylu tradycyjnym, jak oraz do współczesnych pomieszczeń pełniących rolę luksusowego pokoju kąpielowego. Świetny wypoczynek można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych czy owalnych, jakie dzięki owalnym kształtom gwarantują maksymalną wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie idealnie prezentują się w dużych łazienkach ustawione w centralnym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, którym należy kierować się podczas zakupu wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy właściwy rozmiar a także układ wanny. W małym wnętrzu sprawdzi się model prostokątny, ustawiony pod ścianą. Jednak trzeba przyznać, że takie rozwiązanie nieco redukuje efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące to wynalazek stosunkowo dawny, jednak przez wiele lat nieszanowany. Dopiero niedawno wróciły w odświeżonej, nowoczesnej wersji, żeby na nowo zachwycać pięknem swej prostoty.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste i praktyczne. Innym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie zużywamy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie trzeba niesłychanie dobrze rozważyć. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych warto zadbać, żeby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był prosty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Oczywiście, równie istotny co funkcjonalność jest design, wylewka pomimo dość niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce oraz po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na dbałość o środowisko jak także finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...