Wybieramy tanią kabinę wysokiej jakości

Kabina prysznicowa to bardzo ważny element, który ma wpływ na wygląd całej łazienki. Każdy, kto decyduje się na remont łazienki, zdaje sobie sprawę z kosztowności tego pomysłu. Licząc się z kosztami, warto wybrać tanią kabinę prysznicową wysokiej jakości. Jak tego dokonać, aby mieć pewność, że produkt jest naprawdę dobry? Zapraszamy do poniższego artykułu, w którym opiszemy, na co zwracać uwagę podejmując decyzję o zakupie.

Czy tania kabina jest gorsza? Wcale nie!

Większość z nas sądzi, że tańsze produkty są gorszej jakości. Jednakże w przypadku kabin prysznicowych nie zawsze jest to prawdą. Wielu producentów ma w ofercie kabiny, które są wykonane bardzo solidnie, ale są w rozsądnej cenie. W katalogach cenowych można odnaleźć produkty, które kosztują około tysiąca złotych, a są wykonane z bezpiecznego szkła, które jest hartowane. W trakcie wyboru kabiny prysznicowej w niższej cenie należy zwrócić uwagę na to, czy jest szczelna, oraz jakiego rodzaju uszczelki posiada. Bardzo dobre są uszczelki elastomerowe.

tania kabina prysznicowa

Kupuj kabiny prysznicowe od znanych producentów

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej pamiętajmy, żeby nie wybierać produktów “no name”. Mimo że ich cena może być kusząca, to ich jakość jest nieznana. W związku z tym, że łazienkę remontuje się dość rzadko, warto postawić na sprawdzone marki, które mają termin gwarancji. Poza tym do markowych kabin zawsze dobierzemy w razie potrzeby części zamienne.

Jeśli nie wiesz, czy dana kabina prysznicowa z brodzikiem jest dobra, sprawdź o niej opinie. To najprostszy sposób na uzyskanie informacji o produkcie. Warto popytać też znajomych lub sąsiadów, którzy się niedawno wprowadzili i wykonywali remont. Tego typu polecenia są wiarygodnym źródłem informacji. Jeśli jednak nie mamy w bliskim otoczeniu osób, które mogłoby dysponować wiedzą na temat kabin, zajrzyj na fora internetowe lub poszukaj w sieci.

Rodzaje kabin prysznicowych

Ciekawą propozycją do małej łazienki jest kabina prysznicowa narożna. Dzięki temu, że zajmuje niewiele miejsca, zapewnią przestrzeń dla pozostałych niezbędnych elementów w łazience. Są one bardzo często kupowane przez klientów, a różnią się między sobą kształtem brodzika. Wyróżnia się brodziki prostokątne, półokrągłe oraz wielokątne. Daje to spore możliwości aranżacyjne w łazience, która jest mało ustawna oraz niezbyt duża.

Z kolei bardzo dużą popularnością cieszą się łazienki z kabiną przyścienną. Ich montaż polega na tym, że jedna ściana kabiny styka się ze ścianą łazienki. W tego typu rozwiązaniach montuje się baterie podtynkowe, które wyglądają bardzo estetycznie. Natomiast ci, którzy posiadają wnękę, mogą ją zagospodarować pod wnękową kabinę prysznicową, montując tylko drzwi. Jeśli nie posiadamy wnęki, a bardzo zależy nam na tym, aby ona powstała, można wykorzystać do jej budowy luksfery. Z ich pomocą powstanie ciekawa wnęka do wykorzystania pod prysznic, którym zachwycać będą się wszyscy, którzy ją zobaczą. Możliwości jest wiele, dlatego warto zapoznać się z nimi, aby dokonać dobrego wyboru.

You may also like...