Wymiana opon – wygoda czy konieczność?

Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego na wielu kierowców czeka wymiana opon. Wyjątek od tej reguły stanowią jedynie osoby, które w swoich autach posiadają opony całoroczne. Wszyscy kierowcy, którzy jednak w swoich pojazdach mają opony sezonowe, powinni pomyśleć, w jaki sposób podejść do niniejszego zagadnienia. Dzięki starannemu zaplanowaniu wszystkich kwestii związanych z tą procedurą wymiana opon Bydgoszcz przebiegnie sprawnie i oba komplety ogumienia będą na służyć naprawdę długo.

naprawy silników Bydgoszcz

Dlaczego wymiana opon to konieczny obowiązek?

Warto na wstępie powiedzieć zdecydowanie, że różne przedmioty, które mają uniwersalny charakter, to posiadają znacznie słabsze parametry, bo muszą skupić się na sprostaniu wielu zadań jednocześnie. Zatem chcąc mieć pewność, że w zmiennym klimacie i warunkach na drodze nasze potrzeby będą realizowane w pełni, konieczne jest posiadanie specjalistycznych rozwiązań.

Odnosi się to zatem też i do opon, bo tylko tak komfort jazdy i jej poziom bezpieczeństwa będzie stał na wysokim poziomie. Przyjęło się zatem, że wymiana opon Bydgoszcz dzieli się na pory roku, ogólnie rzecz ujmując zimę i lato.

Wymiana kół Bydgoszcz czy działania na własną rękę?

Bardzo często stosuje się rozwiązania na podstawie dwa typy felg. Tym samym mając pewne zdolności do mechaniki, będziemy mogli nawet na własną rękę podjąć się wymiany. Tym samym odpadają nam oczekiwania w kolejkach i pewne koszty. Mając na uwadze powyższe fakty, warto rozważyć niniejsze rozwiązanie, bo wydaje się ono w dłuższej perspektywie niezwykle korzystne.

Samodzielna wymiana kół Bydgoszcz wymaga w zasadzie podnośnika, a także twardego płaskiego podłoża. Do tego trzeba mieć klucz do opon i klin. Auto zostawiamy na biegu, zaciągamy hamulec ręczny. Następnie pod jedną z par kół, należy podłożyć klin, luzujemy nakrętki drugiej pary kół, a potem podnosimy pojazd na podnośniku. Zdejmujemy koło i zamieniamy na drugi komplet. Podobnie postępujemy z każdym kolejnym, co powinno Zająć nam nie więcej niż 40 minut.

Jak przechowywać koła i opony?

Sama wymiana opon i felg to tylko część zadań, gdyż czeka nas jeszcze zajęcie się kompletem, który dotychczas nam służył. Warto mieć zatem jakiś kącik, gdzie mogą one spokojnie poczekać, aż znów będą przydatne. W zasadzie jedynym warunkiem, jaki należy spełnić, jest to, aby owo pomieszczenie było ciemne, chłodne oraz nie było w pobliżu smarów, olejów i tym podobnych.

Można w tym celu wykorzystać piwnicę, komórkę lub inne pomieszczenie – pod warunkiem, że jest suche ciemne i chłodne. Przed umiejscowieniem ich tam trzeba koła starannie wyczyścić. Po osuszeniu można np. umieścić je na hakach na ścianie lub też ułożyć je płasko jedno na drugim, podkładając pod każde z nich grubszą tekturę. Jak widać przechowywanie kół, nie stanowi wielkiego kłopotu.

Jednak trzeba uważać, aby opony się nie odkształciły. Stąd też wskazane jest regularne przestawianie ich. Pamiętając o tym, zapewnimy im dłuższą żywotność, a tym samym będą nam dłużej służyć i tym samym wulkanizacja opon Bydgoszcz nie będzie zmuszona do ich reperacji.

You may also like...