Zlewy granitowe – czemu warto w nie zainwestować?

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale także najdroższa. Jakie alternatywy mają osoby z skromniejszym budżetem – zobacz, jakie możliwość przygotowaliśmy.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z jakich są stworzone. W tej sferze powiększa się zakres materiałowy, technicy oraz konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe produkty użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem wyjątkowo odpornym. Inspiracją dla wielu Pań może być również fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po myciu naczyń. W następnej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem liczby posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują różne gremium klientów. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne biesiadowanie, po jakim pozostają całe sterty naczyń do umycia i uporządkowania. Te zlewy są niesłychanie pojemne i praktyczne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewu. Konieczność dostosowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w kuchni w obecnych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i przemysłowych. Dzięki temu zlew można postawić np. w rogu kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o małych rozmiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesamowicie dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dotarciu do pozostałych mebli i elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na luksusowy zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to najczęściej sprawdzony zakup na długie lata.

Zlewy kuchenne są dostępne w marketach z armaturą w rozmaitych kształtach a także kolorach. Posiadają również rozmaitą wielkość, jednak to nie wszystkie różnice pomiędzy nimi.
Luksusowy projekt oraz nowoczesny design jest niewątpliwie jedną spośród ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą wersją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z którego są zrobione i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest mieszany, żeby zachować hermetyczność i gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu i posiadają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Traktuje to swoje słabości i korzyści. Właściwością zlewów granitowych jest ich efektowniejszy wygląd oraz większa wytrzymałość na zarysowania, natomiast kompozytowych – duża elastyczność, która powoduje, iż są bardziej odporne na pęknięcia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niezwykle znaczący wydaje się więc dobór tych produktów, jakie narażone są na częstą eksploatację i te jakie przez długie lata winny nie jedynie wykonywać swą rolę, ale również pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeśli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również kupno baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, montowane w z boku albo korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę dużo modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych fasonów (oraz minimalnych cen), jak także osoby szukające ciekawych, designerskich zlewów do wymarzonej jadalni.

You may also like...